12 منطقه برتر گردشگری تونس

تونس مقصد مناسبی برای گردشگرانیست که به مناطق ساحلی علاقه دارند. گویی منطقه شمال آفریقا در این کشور خلاصه شده است. علاوه بر سواحل زیبا، تپه‌های شنی وسیع، آثار باستانی بر جای مانده از دوران قدیم و شهرهای جالب و عجیب از جمله جاذبه‌های گردشگری این کشور است.

به گزارش ایرآفریقا، وبسایت «پلنت ور» 12 منطقه گردشگری مهم تونس را انتخاب کرده است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

آمفی‌تئاتر الجم

 

این سالن قدیمی که در شهر الجم قرار دارد، در سه طبقه ساخته شده و گنجایش 30.000 نفر را داشته است. این سالن به منظور تماشای مبارزه در قرون وسطی و قبل از آن مورد استفاده بوده است.

جزیره جربه

 

اگر به دنبال ساحلی زیبا برای عکس گرفتن هستید، این جزیره به شما پیشنهاد می‌شود. این جزیره بکر و زیبا با نخل‌های خرما مکان مناسبی برای آرامش در طبیعت است.

سیدی بو سعید

 

دهکده سیدی بو سعید در فاصله چند کیلومتری شهر تونس قرار دارد. رنگ آبی دیوارها، بافت سنتی و نزدیکی به ساحل، این دهکده را به یکی از مناطق گردشگری تونس تبدیل کرده است.

کارتاژ

 

شهر باستانی کارتاژ در شمال آفریقا قرار دارد. این شهر در گوشه شرقی دریاچه تونس و در امتداد مرکز شهر تونس کنونی جای داشته است. امروزه آثار برجای مانده از این شهر گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

موزه ملی باردو

 

موزه ملی باردو بزرگ‌ترین موزه باستان‌شناسی کشور تونس است. این موزه در استان تونس قرار دارد.

شن‌زار بزرگ خاوری

 

شن‌زار بزرگ خاوری، یک صحرای شنی در صحرای بزرگ آفریقا است. این بیابان از شمال شرق به تونس راه پیدا می‌کند.

بولا رگیا

 

آثار تاریخی زیادی از دوران روم باستان در کشور تونس بر جای مانده است، اما بولا رگیا که در نزدیکی شهر طبرقه قرار دارد جالب‌ترین و جذاب‌ترین آنهاست.

قیروان

 

قیروان از شهرهای مهم و تاریخی کشور تونس است. این شهر مرکز استان قیروان در تونس است. این شهر مساجد، مدارس و آرامگاه‌های زیادی دارد و از این نظر برای گردشگران مسلمان مکان مناسبی است.

شهر سوسه

 

این شهر باستانی نمونه‌های بسیار خوبی از معماری اسلامی را در خود جای داده است. از نمونه آثار تاریخی این شهر می‌توان به مسجد بزرگ سوسه اشاره کرد.

شط الجرید

 

شط الجرید دریاچه نمکی در جنوب تونس است. تماشای ماه از این مکان برای گردشگران بسیار فرح‌بخش است.

الحمامات

 

الحمامات شهری ساحلی در استان نابل کشور تونس است. این شهر رؤیایی مکانی مناسب برای گردشگرانیست که می‌خواهند از آرامش ساحل لذت ببرند.

رباط المنستیر

 

رباط المنستیر در استان المنستیر کشور تونس قرار دارد. این ساختمان با دیوارهای بزرگش یکی از زیباترین ساختمان‌های تونس است. هر سال گردشگران زیادی برای تماشای این رباط (کاروانسرا) به تونس سفر می‌کنند.

پاسخ بدهید