10 آسمان خراش برتر قاره آفریقا

آفریقا قاره ای رو به پیشرفت است و هر روز به تعداد ساختمان های سر به فلک کشیده آن اضافه می شود. در این میان 10 آسمان خراش وجود دارند که از بقیه مشهور ترند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «جومیا تراول»، آفریقا قاره ایست که هر روز به تعداد آسمان خراش های آن اضافه می شود. جالب است بدانید، برخی از این آسمان خراش ها جزئی از برنامه های توسعه زیر بنایی هر کشور هستند و به منظور کمک به توسعه اقتصادی قاره آفریقا ساخته شده اند. برخی دیگر نیز سال هاست که به عنوان جاذبه گردشگری شناخته می شوند. در این میان 10 آسمان خراش از بقیه برجسته ترند که در ادامه معرفی می شوند:

کارلتون سنتر- ژوهانسبورگ (223 متر)

کارلتون یکی از بی نظیر ترین آسمان خراش های چهار دهه اخیر بوده است. این ساختمان دارای 223 متر ارتفاع و 50 طبقه است. این آسمان خراش که در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی واقع شده، دارای بخش های اداری و تجاری است.

مسجد حسن دوم- کازابلانکا، مراکش (210 متر)
این مسجد با مناره هایی به طول 210 متر بلندترین ساختمان مذهبی دنیاست.  این مسجد به لحاظ وسعت پس از مسجد الحرام و مسجد النبی قرار دارد.

morocco-casablanca-hassanii-mosque

آپارتمان پونته سیتی – ژوهانسبورگ (173 متر)
یکی دیگر از آسمان خراش های ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی است. پونته سیتی بلندترین ساختمان مسکونی ژوهانسبورگ است که 173 متر ارتفاع دارد. این ساختمان به شکل استوانه ای تو خالیست و 55 طبقه دارد.

برج UAP– نایروبی (163 متر)
این برج با ارتفاع 163 متر بلندترین ساختمان پایتخت کنیا، نایروبی است. این برج از 33 طبقه تشکیل شده که همگی اداری هستند.

برج «نکام»- لاگوس (160 متر)
این برج که قبلاً به نام «برج نیتل» شناخته می شده، با 160 متر ارتفاع بلندترین آسمان خراش نیجریه و آفریقای غربی است. این برج شرکت مخابرات نیجریه (به اختصار نیتل) را در خود جای داده  است.

برج های تجاری دو قلو PSPF– دارالسلام (153 متر)
برج های PSPF تانزانیا در شهر دارالسلام واقع شده است.این برج ها سبک معماری پست مدرن دارند و از 35 طبقه تشکیل شده اند.

pspf-towers

برج ماربل- ژوهانسبورگ (152 متر)
سومین برج بلند ژوهانسبورگ، برج ماربل است که پیشتر به نام «سنلام سنتر» شناخته می شد. این ساختمان 152 متر ارتفاع و 32 طبقه دارد و بیشتر دفاتر تجاری را در خود جای داده است. 8 طبقه از این برج به پارکینگ اختصاص داده شده است.

مروارید اوملانگا- دوربان (152 متر)
همانطور که از نام این برج پیداست، مروارید اوملانگا یکی از زیباترین آسمان خراش های این فهرست است. این برج زیبا 152 متر ارتفاع و 31 طبقه دارد و به سبک معماری مدرن و مجلل طراحی شده است.

ساختمان بانک مرکزی آفریقای جنوبی- پرتوریا (150 متر)
ساختمان 38 طبقه بانک مرکزی آفریقای جنوبی‌ست که 150 متر ارتفاع دارد. این ساختمان بلندترین برج پرتوریاست که نمای گرانیت و شیشه های مشکی دارد.

south-african-reserave-bank-building

متلایف سنتر- کیپ تاون (150 متر)
این برج 28 طبقه که 150 متر ارتفاع دارد در مجاورت ساحل کیپ تاون آفریقای جنوبی قرار گرفته است.

94339682

پاسخ بدهید