کودکان تانزانیایی رکورددار تناسب اندام در جهان

قطعاً فقر می‌تواند تاثیرات بدی بر روی سلامت انسان‌ها داشته باشد، با این حال شرایطی نیز وجود دارد که فقر در آن نقشی مثبت ایفا می‌کند، یکی از این موارد؛ تناسب اندام است.

به گزارش ایرآفریقا به نقل از وبسایت «باز کنیا»، مطالعاتی در زمینه تناسب اندام در تانزانیا انجام شده که نشان می‌دهد با وجود اینکه تانزانیا یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست ولی کودکان تانزانیایی بیشترین میزان تناسب اندام را در جهان دارند.
در این تحقیق مشخص شده است کودکان تانزانیایی، ایسلندی، استونیایی، نروژی و ژاپنی به ترتیب متناسب ترین اندام را در میان سایر کشورهای جهان دارا هستند. این در حالیست که کودکان مکزیک، پرو، لتونی و آمریکا به ترتیب کمترین میزان تناسب اندام را به خود اختصاص داده‌اند.
این تحقیق بر روی 1/1 میلیون کودک از 50 کشور مختلف انجام شد که همگی 17 – 9 ساله بودند.

سرپرست این تحقیق گفت: کودکانی که تناسب اندام داشته باشند، سالم هستند و کودکان سالم در بزرگسالی نیز تندرست و سالم می‌مانند و بیشتر عمر خواهند کرد.

همچنین در این مطالعه مشخص شد که هر چه شاخص رفاه اجتماعی- اقتصادی در کشورهای در حال توسعه بالاتر رود، میزان تناسب اندام در جامعه کمتر خواهد شد. بدین معنا که وقتی جامعه‌ به فعالیت زیاد برای زنده ماندن نیاز ندارد ، مردم انرژی کمتری مصرف خواهند کرد.

پاسخ بدهید