کمک 213 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به تونس

اتحادیه اروپا قصد دارد به منظور انجام اصلاحات و توسعه زیرساخت‌های اجتماعی بیش از 213 میلیون یورو به تونس کمک کند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از روزنامه «نیو یوروپ»، یوهانس هان، نماینده کمیسیون اروپا در کنفرانس بین‌المللی سرمایه‌گذاری «تونس 2020» از تمایل اروپا به گسترش دموکراسی در تونس بر اساس آزادی، پیشرفت اجتماعی-اقتصادی و عدالت اجتماعی خبر داد. به گفته وی اتحادیه اروپا 5/213 میلیون یورو برای این کار در نظر گرفته است.

یوهانس هان که مسئولیت ارتباط با همسایگان اتحادیه اروپا را نیز بر عهده دارد، گفت: «در کنفرانس بین المللی «تونس 2020» اعلام کردم که اتحادیه اروپا به حمایتش از  تونس ادامه خواهد داد تا این کشور به دموکراسی برسد و وضعیت اجتماعی-اقتصادی شهروندانش را بهبود بخشد. ما تمایل داریم که هر چه سریع‌تر شرایط زندگی مردم تونس بهتر شود. امسال بیشتر بر بهبود زیرساخت های اجتماعی، بالا بردن سطح استاندارد خدمات اصلی در مناطق محروم و همچنین تغییر در مدیریت عمومی و بخش آموزش تاکید داریم.»

بسته حمایت مالی اتحادیه اروپا از تونس شامل چهار بخش است:

  1. مبلغ 5/73 میلیون یورو بابت اصلاح مدیریت عمومی با تأکید بر افزایش اثربخشی، بازده و کیفیت خدمات عمومی؛
  2. مبلغ 60 میلیون یورو بابت حمایت از آموزش، تحرک، تحقیق و نوآوری به منظور بالا بردن کیفیت نظام آموزشی و توانمندی شغلی جوانان؛
  3. مبلغ 60 میلیون یورو بابت طرح اولیه توسعه محلی یکپارچه با هدف کاهش اختلاف بین مناطق ساحلی و داخلی؛
  4. مبلغ 20 میلیون یورو بابت حمایت از بخش سلامت و بهداشت با هدف تقویت نظام سلامت و بالا بردن میزان کیفیت و دسترسی به خدمات بهداشتی.

پاسخ بدهید