پرورش حشرات سرشار از پروتئین در کنیا

گروهی در شهر نایروبی اقدام به تولید غذایی برای ماهی و طیور کرده است که از نوعی مگس سیاه تهیه می‌شود.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از «آفریقا ساینس نیوز»، آمارها نشان می‌دهند که جمعیت جهان تا سال 2020 حدود 84/1 درصد افزایش خواهد داشت و این به معنای نیاز به تولید غذای بیشتر است. به همین دلیل باید در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامپروری تلاش بیشتری صورت بگیرد و این امر نیازمند این است که خوراک دام و طیور به وفور در اختیار باشد.

پرورش دهندگان ماهی، مرغ و احشام برای تغذیه این حیوانات به مواد پروتئینی نیاز دارند. افزایش جمعیت جهان، خطر کمبود منابع پروتئینی در تولید خوراک برای حیوانات را نیز افزایش داده است. به همین دلیل محققان برای حل این مشکل حشراتی را که سرشار از پروتئین هستند به عنوان جایگزینی برای تغذیه حیوانات پیشنهاد کرده‌اند.

حشرات به دلیل داشتن ترکیبات مغزی زیاد، ارزش غذای دام، طیور و ماهی‌های پرورشی را بالا می‌برند و برای کسانی که به کشاورزی نوین علاقه دارند منبع درآمد خوبی ایجاد خواهند کرد.

گروه سانرژی در شهر نایروبی پایتخت کنیا که بر روی مسائل بهداشتی کار می‌کند تولید خوراک ماهی و طیور حاوی پروتئین حشرات را آغاز کرده است. این پروژه با پرورش عمده نوعی مگس سیاه شروع به کار کرده است. حاصل این پروژه محصولی به نام «پروتئین خالص» است که از سال آینده به بازار عرضه می‌شود.

پاسخ بدهید