وضعیت صنعت گردشگری در ماداگاسکار

ماداگاسکار کشوری جزیره‌ای است که در اقیانوس هند و در کنار سواحل جنوب شرقی آفریقا قرار دارد. سواحل زیبا و طبیعت بکر و دست نخورده این جزیره باعث شده است که همه ساله گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از «زریکسو»، جمعیت جزیره ماداگاسکار تقریباً20 میلیون نفر است که بیشتر آنان از قبیله مالاگاسی هستند. مردم ماداگاسکار به آفریقایی‌ها شباهت ندارند و بیشتر به مالایی‌ها و پلی‌نزی‌ها شبیه‌اند. به ماداگاسکار «جزیره اسرارآمیز» نیز گفته می‌شود چرا که حیوانات و گیاهان غیر معمولی زیادی در آن وجود دارد. در این جزیره انواع گونه‌های جانوری و گیاهی یافت می‌شود، اما 4/3 آنها گونه های بومی هستند یعنی در دیگر نقاط جهان پیدا نمی‌شوند.

اگرچه گفته می‌شود که صنعت گردشگری مهم‌ترین بخش اقتصادی جمهوری ماداگاسکار را تشکیل می‌دهد اما به دلیل شرایط سیاسی، این صنعت هنوز به خوبی رشد نکرده است.

madagascar1

با اینکه طبیعت ماداگاسکار خاص و متفاوت است و تمام پیش‌نیازهای یک سفر ساحلی را دارد اما زیرساخت‌های این کشور به خوبی توسعه نیافته است. ماداگاسکار برای یک سفر مدرن معمولی جای مناسبی نیست اما سفر در طبیعت و به خصوص اکوتوریسم به خوبی در این کشور پیشرفت کرده است.
قیمت‌ها در این جزیره پایین است و همین موضوع باعث جذب گردشگران زیادی می‌شود، بنابراین با یک رژیم غذایی معمولی روزانه تنها 3 دلار هزینه غذایتان می‌شود و گران‌ترین محصولات نیز نهایتاً 10 دلار قیمت دارند. هزینه اجاره یک محل اقامت معمولی نیز برای هر روز حدود 5 دلار است، اما این سکه روی دیگری هم دارد.

madagascar2

شنیده‌ها حاکی از آن است که هزینه خدمات با کیفیت به مانند کشورهای پیشرفته است، اما احتمال وجود بی‌نظمی نیز وجود دارد، یعنی لزوماً با پرداخت مبلغ مشخصی، آنچه که وعده داده شده است را دریافت نمی‌کنید.

constance-lodge-tsarabanjina-_-aerial-view

گردشگری ساحلی نیز در این جزیره خیلی پر رونق نیست اما امکانات ساحل غربی پیشرفته‌تر است. جزیره «نوسی به» یکی از مشهورترین جزایر ماداگاسکار محسوب می‌شود و به طور کلی سواحل این منطقه خلوت، آرام و پاکیزه هستند. پربازدیدترین ساحل آندیلانا نام دارد که مجهز به مرکز غواصی و تورهای قایق‌رانی است.

dragons-website-photo-gallery-madagascar-2

island_palms_madagascar

madagascar-island-23-hd-wallpaper

madagaskar3

girl-baobab-trees_90162_990x742

baobab-trees-sunrise-nature-plant-1920x2560

mada_sunset_among_the_baobabs

ifaty3

oxcart-_by_marsel_van_oosten

nosy-be-island-157611-lw

ostrov-lemurov-madagaskar-scen

pb0

photo-of-rock-in-madagascar

priroda-madagaskar38

tropical-island-wallpapers-beach-backgrounds-nature-backgrounds-30046

wallpaper-1526645

پاسخ بدهید