نیجریه بازار جدید خودروهای ایرانی

رئیس سازمان توسعه صادرات نیجریه پس از بازدید از خطوط تولیدی ایران خودرو تاکید کرد: سیاست دولت نیجریه تشویق تولیدکنندگان در نیجریه است و تولید محصولات ایران خودرو در این کشور با سرمایه‌گذاری طرف نیجریایی، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به این‌که بازار خودروی نیجریه از نظر موقعیت، مهمترین بازار غرب آفریقاست، افزود: نیجریه از نظر اقتصادی در حال توسعه است و شرکتهای خارجی می‌توانند از این بازار در حال رشد، سود خوبی کسب کنند.

آوالو ادامه داد: نیجریه از نظر جمعیتی نیز با ۱۷۰ میلیون نفر و بیش از ۳۶ ایالت، یکی از پر جمعیت‌ترین کشورهای غرب آفریقا محسوب می‌شود.

رییس سازمان توسعه صادرات کشور نیجریه با اشاره به این‌که محصولات ایران خودرو توان بسیاری برای کسب سهم بازار در این کشور را دارند، خواستار صادرات این محصولات به این کشور شد.

در این نشست همچنین سعید تفضلی، معاون صادرات و امور بین‌الملل ایران خودرو با اشاره به اهمیت بازار نیجریه در غرب آفریقا گفت: ایران خودرو مذاکراتی با یک شرکت معتبر بین‌المللی تولیدکننده خودرو در این کشور انجام داده و قرار است که با سرمایه‌گذاری این شرکت از ظرفیت‌های تولیدی آن برای تولید محصولات خود در آفریقا استفاده کند.

لازم به ذکر است که به دلیل پتانسیل بالای بازار خودروی نیجریه، بسیاری از برندهای مطرح خودرو در دنیا از جمله فولکس واگن، پژو و کیا در این کشور چند سایت تولیدی احداث کرده و ضمن کسب سهم خوبی از بازار این کشور، محصولات تولیدی خود در این سایتها را به سایر کشورهای آفریقایی نیز صادر کرده‌اند.

پاسخ بدهید