نگرانی دولت تانزانیا در مورد حوادث تروریستی

دولت تانزانیا در مورد حوادث مجرمانه و تروریستی که برای جامعه تهدید بزرگی محسوب می‌شوند، بسیار نگران است.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از «ال آفریقا»، دولت تانزانیا ضمن ابراز نگرانی در مورد حوادث تروریستی، از مردم درخواست کرده است در صورتی که اطلاعات مفیدی درباره مجرمان دارند که به دستگیری آنها کمک می‌کند، آن را در اختیار پلیس قرار دهند.

نخست وزیر این کشور در گفتگویی با مسلمانان کشورش تأکید کرد دولت افراد یا گروه‌هایی را که با انجام فعالیت‌های تروریستی، صلح و امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازند تحمل نمی‌کند.

این سخنان در حالی بیان شد که چندی پیش شیخ سلیمان لولیلا، دبیر کل شورای ملی مسلمانان تانزانیا، اظهار کرده بود جامعه مسلمانان نگران افزایش حوادث مجرمانه و تروریستی در این کشور است و عاملان این حوادث به غلط به اسلام ربط داده می‌شوند.

نخست وزیر تانزانیا، کاصیم ماجالیوا، در همین مورد افزود دولت برای تحت کنترل داشتن شرایط مجرمان و تروریست‌ها به رهبران مذهبی و مردم عادی نیاز دارد تا ارزش‌های اخلاقی را به آنان آموزش داده و هرگونه اطلاعات در مورد آنها را در اختیار سازمان‌های امنیتی قرار دهند.

وی اظهار کرد: «این افراد یا گروه‌ها در سیاره دیگری زندگی نمی‌کنند. آنها در خانه‌های ما زندگی ‌می‌کنند. ما با آنها به مسجد و کلیسا می‌رویم. وظیفه ماست که وجود آنها را به سازمان های امنیتی گزارش دهیم تا آنها را متوقف کرده و از خشونت در جامعه جلوگیری کنیم.»

پاسخ بدهید