مهم‌ترین اخبار روز آفریقا (15 آذر 95)

 1. سربازان بنگلادشی جایگزین نیروهای حافظ صلح در سودان جنوبی
  از ماه آینده نیروهای حافظ صلح کنیایی از سودان جنوبی خارج شده و 850 سرباز بنگلادشی جایگزین آنان می‌شوند.
 2. تدفین کشته‌شدگان درگیری اوگاندا در پادگان نظامی
  در درگیری که هفته گذشته بین نیروهای امنیتی پلیس و محافظان کاخ پادشاه سنتی اوگاندا روی داد 52 نفر کشته شدند. گفته می‌شود جسد این 52 تن در یک پادگان نظامی در اوگاندا دفن شده و ورود خبرنگاران و نزدیکان این افراد نیز به این منطقه ممنوع است.
 3. لغو دیدار رقبای سیاسی سودان جنوبی در آفریقای جنوبی
  دیدار سالوا مایاردیت، رئیس جمهور سودان جنوبی با ریک ماچار دومین مقام سیاسی این کشور که قرار بود در آفریقای جنوبی برگزار شود، به دلیل عدم تمایل دو طرف لغو شد.
 4. زوما همچنان به دنبال یافته‌های مربوط به رئیس پلیس آفریقای جنوبی
  34 معدنچی در سال 2012 توسط پلیس کشته شدند. در آن زمان ریا فیه‌گا به تازگی به عنوان رئیس پلیس آفریقای جنوبی انتخاب شده بود و مسئولیت مرگ این 34 نفر بر عهده وی بود. در حال حاضر کمیسیونی تشکیل شده است تا صلاحیت این خانم را برای حضور در این سمت بسنجد. جاکوب زوما نیز قصد دارد جلسه‌ای با این کمیسیون ترتیب داده و از جزئیات این پرونده مطلع شود.
 5. 68 کیلوگرم حشیش در اتومبیل قاضی مصری
  یک قاضی مصری به جرم حمل 68 کیلوگرم حشیش بازداشت شد. گفته می‌شود در خودرویی که این مواد مخدر را حمل می‌کرده به غیر از راننده، این قاضی و خانمی با ملیت مصری-لهستانی نیز حضور داشته‌اند. پلیس این ماشین را در ایست بازرسی کانال سوئز توقیف کرده است. این قاضی مصری ادعا کرده است که حشیش‌های کشف شده متعلق به او نیست و او اصلاً در مورد وجود این ماده مخدر اطلاعی نداشته است.
 6. اعتصاب پزشکان کنیایی
  حدود 5000 پزشک کنیایی از امروز دست به اعتصاب زده‌اند. این پزشکان از دولت می‌خواهند طبق توافق ژوئیه 2013 نیاز‌های جامعه پزشکی را برطرف کند.
 7. بازار سیاه، آمار تجارت آفریقا را تحریف می‌کند
  بسیاری از تجارت‌های آفریقا به صورت غیر رسمی و در بازار سیاه انجام می‌شود و این مسئله باعث می شود تجارت داخلی آفریقا از آنچه که واقعاً هست کمتر به نظر برسد.

پاسخ بدهید