مرگ در انتظار کودکان نیجریه

سازمان یونیسف اعلام کرد که حدود نیم میلیون کودک نیجریایی در شمال شرق این کشور به خاطر جنگ ارتش با گروه تروریستی بوکو حرام در معرض گرسنگی هستند.

به گزارش گروه بین الملل شبکه العالم ، خبرگزاری آناتولی ترکیه درگزارشی  نوشت که از این میان 80 هزار کودک در سال 2017 در صورت عدم رسیدگی خواهند مرد.
آنتونی لیک مدیر اجرایی یونیسف گفت که این بحران می تواند پس از مدتی به یک فاجعه تبدیل شود، چهارصد هزار کودک در معرض خطر گرسنگی قرار دارند که این گرسنگی بخشی کوچک از رنج های 2 میلیون و ششصد هزار آواره در این کشور است.
وی افزود: این کشور از 7 سال قبل شاهد درگیری هایی است که بر اثر آن تا زمان حاضر بیشتر از 20 هزار نفر قربانی شده اند.
وی گفت که نمی توان به بخش های عظیمی از ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه کمک ارسال نمود، به همین دلیل وضع کودکان در این مناطق نگران کننده است، اگر به وضع این کودکان رسیدگی نشود، بنا به آمار از هر 5 نفر آنان، یکی خواهد مرد.
گزارش سابق سازمان ملل متحد حاکی از آن بود که عمده این کودکان با سوء تغذیه شدید مواجه بوده و به خاطر بیماری هایی مانند اسهال و التهاب دستگاه تنفس می میرند.
این گزارش ادامه داد، نسبت  کودکانی که به خاطر سوء تغذیه می میرند در شمال شرق کشور نیجریه به 50 درصد بالغ می شود.
بوکو حرام که در ژانویه 2002 تاسیس شد در 8 مارس 2015 ضمن بیعت با گروه تروریستی داعش نام خود را به ولایت آفریقای غربی تغییر داد.

پاسخ بدهید