شهیدی که روی کفنش نوشت «فداءً بالسید زینب(س)»

«محمد سلیمان الکونی» که از کشور ساحل عاج به سوریه اعزام شده بود به همراه خود کفنی داشت که بر روی آن عبارت «فداءً بالسید زینب(س)» نوشته شده بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» این روزها که تمام کفر و نفاق در برابر جبهه حق صف آرایی کرده است، مجاهدانی مظلومانه بار حمایت از مقدسات مسلمین را بر دوش می کشند و در سکوت کامل به شهادت می رسند. جوانان شیعه لبنان، عراق و … سربازانی هستند که همچون بنیان مرصوص، در برابر تروریست های چندملیتی که با سلاحهای غربی ـ عربی ـ عبری مسلح شده و به جان دین و میهن مسلمانان افتاده اند؛ ایستادگی می کنند.

در ادامه بخشهایی از کتاب «مدافعان حرم» انتشارات شهید ابراهیم هادی  را با هم می‌خوانیم:

بحرانی در سوریه با عنوان ثورةالشعب، به معنای انقلاب مردم آغاز شد. رسانه‌های غربی تبلیغ کردند که قیامی مردمی برای سرنگونی حکومت سوریه در حال انجام است. به علت غبار الود بودن فضا، برخی از کشورهای منطقه نیز آن را پذیرفتند. اما با گذشت زمان، کذب بودن این ادعا ثابت شد و د نیا فهمید که هدف از این بحران، هدف قرار دادن محور مقاومت و گرفتن انتقام از سوریه به دلیل حمایت‌هایی است که در هشت سال دفاع مقدس از ایران داشته و این بود که دستان پشت پرده قضایای سوریه آشکار شد.

رهبر معظم انقلاب، چند ماه پس از آغاز بحران سوریه فرمودند: «جنگ سوریه، جنگ نیابتی بین‌المللی است.» برای برخی هضم این سخن، سخت بود اما مدتی نگذشت تا همه فهمیدند. تکفیری‌ها از 85 کشور دنیا به سوریه آمده‌اند.

روزها گذشت تا اینکه در عاشورای حسینی سال 1392، گروه داعش در مناطق اشغالی بیانیه‌ای صادر کردند با عنوان «نحن ابنا الیزید» (ما فرزندان یزید هستیم!) در این بیانیه آمده بود: ما با شما محبان اهل‌بیت(ع) در جنگیم.

هرچند آنها می‌‌دانند که ما از بیان اینکه حیدری و حسینی هستیم ابایی نداریم و از هزاروچهارسد سال پیش تاکنون این را اعلام کرده‌ایم، اما این گروه به واسطه‌ی جنایاتی که اجدادشان در طول تاریخ اسلام کردند از بیان آن واهمه داشتند. ولی در حوادث منطقه با عملکردی که از خود نشان دادند و به خاک و خون کشیدن مردم سوریه و عراق، به نوعی مهر تایید بر عملکرد نیاکان خود زند. عاشورایی دیگر تکرار شد. حق و باطل در سرزمین شام در مقابل هم صف‌آرایی کردند. آنان که نتوانسته بودند به اهل‌بیت(ع) جسارت کنند به حرم اصحاب اهل‌بیت(ع) یورش بردند و بعد اعلام کردند که هدف بعدی ما حرم حضرت زینب(س) است!

خلاصه اینکه مانند کربلا که اصحاب امام از ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف بودند، در کربلای شام نیز چنین اتفاقی افتاد. عده‌ای از اقصی نقاط عالم راهی این سرزمین شدند تا نامشان در زمره‌ی مدافعان حرم ثبت گردد.

مجاهدانی که مظلومانه، بار حمایت از مقدسات مسلمین را بر  دوش می‌کشند و در سکوت کامل به شهادت می‌رسند. جوانان شیعه همچون ستون‌های محکم، در برابر تروریست‌های چند ملیتی که با سلاح‌‌های غربی، عربی، عبری مسلح شده و به جان دین و میهن مسلمانان افتاده‌اند؛ ایستادگی می‌کنند.

اما برای نخستین بار، یک جوان از قاره‌ی سیاه در عملیات جهادی و در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب(س) و مقدسات اسلامی شربت شهادت نوشید.

شهید مجاهد «محمد سلیمان الکونی» که از کشور ساحل عاج به سوریه آمده بود به همراه خود کفنی داشت که بر روی آن عبارت «فداء بالسید زینب(س)» نوشته شده بود. او همراه با نیروهای مردمی و ارتش سوریه به دفاع از حرم پرداخت. بعد هم عملیات‌های نظامی برای پاکسازی اطراف حرم آغاز شد. با پیش‌روی در مناطق اطراف حرم حضرت زینب(س) در منطقه حجیره بود که محمد سلیمان هدف گلوله تروریست‌های مسلح قرار گرفت و به شهادت رسید.

کتاب«مدافعان حرم» زندگینامه و خاطرات چهل شهید مدافع حرم حضرت زینب(ع) به همراه زندگینامه، کرامات و عنایات حضرت زینب(ع) است که گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، آن را تهیه و منتشر کرده است. این کتاب تقدیم شده به پیشگاه شهدای مظلوم مدافع حرم، از جمله ابوحامد و بسیجیان افغان از لشکر فاطمیون. فدائیان حضرت زهرا (ع) که در راه دفاع از حرم حضرت زینب(ع) از هستی خود گذشتند.

چاپ پنجم ( 1395) کتاب«مدافعان حرم» در 224 صفحه با شمارگان 5 هزار نسخه و قیمت 6 هزار و 500 تومان از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی در تهران چاپ و منتشر شده است.

پاسخ بدهید