سفر به داکار پایتخت سنگال

سفر به سنگال تجربه‌ای فراموش نشدنی است. این کشور مملو از مناظر طبیعی زیبا و بکر است. پارک‌هایی طبیعی که بسیاری از گونه‌های پرندگان و پستانداران بزرگ در آن یافت می‌شود و سواحل زیبایی که در کنار آنها انبوهی از گیاهان مختلف رشد کرده است، همگی از جاذبه‌های گردشگری این کشور هستند و آن را به مقصدی مناسب برای گردشگران تبدیل کرده‌اند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «یوروتل گروپ»، دوران استعمار تأثیر زیادی در فرهنگ بومی این کشور داشته که یکی از برجسته‌ترین آنها استفاده از زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی است. اکنون بیش از 50 سال از استقلال سنگال می‌گذرد و صنعت گردشگری به خوبی در این کشور رشد کرده است.

گردش روزانه در پایتخت سنگال می‌تواند بسیار ماجراجویانه و فوق‌العاده باشد. با ما در این سفر فوق‌العاده همراه باشید.

داکار
dakar-senegal-summer-study-language-senegalese

این شهر به عنوان دروازه‌ سنگال و به طور کلی غرب آفریقا محسوب می‌شود. در این شهر فوق‌العاده که در کنار دریا قرار گرفته است می‌توانید از جاذبه‌های مهم گردشگری مانند میدان استقلال، روستاهای صنعتگران و سواحل شنی بازدید کنید.

بازدید از دریاچه صورتی در امبورو

دریاچه رتبا که به دلیل رنگ خاصش دریاچه صورتی نیز نامیده می‌شود، یکی از مناظر افسانه ای برای گردشگران سنگال است.

natural-pink-lake

سن لوئی

senegal-pirogues

شهر سن لوئی در 250 کیلومتری شهر داکار واقع شده است و یکی از قدیمی‌ترین مستعمرات فرانسه در آفریقا محسوب می‌شود. امروزه این شهر پنجمین شهر پر جمعیت سنگال به شمار می‌رود.
پیشنهاد می‌کنیم در مسیر سفر به سن لوئی در زیباترین بیابان شنی منطقه توقف کنید و از طبیعت زیبای سنگال لذت ببرید.

senegal-djoudj-sahel-da-couverte

چند کیلومتر بالاتر به پارک ملی پرندگان جوج می‌رسیم که در فهرست میراث جهانی سازمان ملل قرار دارد. در این منطقه می‌توانید روستاهای کوچکی را نیز در کنار رودخانه مشاهده کنید.

طوبی و امبودین

Mosque

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری محبوب سنگال شهر مذهبی طوبی است که یکی از بزرگترین مساجد غرب آفریقا را در خود جای داده است.
همچنین پیشنهاد می‌کنیم شبی را در یکی از روستاهای کوچک ساحلی امبودین یا انگاسوبیل بگذرانید، جایی که شاعر و فیلسوف مشهور سنگال، لئوپولد سدار سنگور، در آن زندگی می‌کرده است.

savana-beach

بازدید از شهر داکار لحظات به یاد ماندنی برای شما خواهد ساخت.

پاسخ بدهید