رئیس جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه توگو

رئیس جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه توگو گفت: ایران و توگو می توانند با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور، در راستای توسعه مناسبات دوستانه و گسترش همکاری‌های مشترک تهران – لومه استفاده کنند.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (17 آبانماه) در دیدار «رابرت داسی»وزیر امور خارجه توگو با اشاره به ضرورت معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در ایران و توگو به بخش‌های خصوصی دو کشور، خاطرنشان کرد: امروز شرکت‌های ایرانی توانمندی های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، معدن و امور زیرساختی دارند، و به خوبی قادرند در رقابت با شرکت‌های بزرگ خارجی، خدماتی با کیفیت بالاتر ارائه و در اجرای پروژه های زیربنایی مشارکت کنند.
دکتر روحانی با تأکید بر ضرورت رایزنی و همکاری ایران و توگو در سازمان‌های بین‌المللی برای حل و فصل مشکلات و معضلات جهانی، گفت: امروز به خطر افتادن صلح، ثبات و امنیت در جهان از یکسو و افراط ، خشونت و تروریسم از سوی دیگر ، دو چالش مهمی است که جامعه جهانی با آن روبرو است.رییس‌ جمهوری تجاوز و مداخله در امور داخلی دیگر کشورها را تهدیدی برای صلح و امنیت در جهان دانست و با اشاره به ضرورت همکاری و مشارکت همه کشورها در مسیر مبارزه با تروریسم، گفت: تروریسم هرگز ابزار خوبی برای کشورها برای رسیدن به اهدافشان در منطقه نبوده و نیست.
دکتر روحانی با اشاره به ضرورت مبارزه با تفکرات افراطی که با هدف جذب جوانان از سوی گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف انجام می گیرد، گفت: حمایت‌های مالی و تسلیحاتی و همچنین استفاده ابزاری برخی کشورها از تروریست‌ها باید متوقف شود و سازمان‌های بین‌المللی در اقدامی جدی و هماهنگ برای مبارزه با تروریسم به عنوان معضلی جهانی، ‌تصمیم‌گیری کنند.

«رابرت داسی» وزیر امور خارجه توگو نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و نقطه نظرات مشترک میان ایران و توگو خواستار توسعه، تحکیم و تقویت روابط و گسترش همکاری‌های تهران – لومه با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در دو کشور، شد.

وزیر امور خارجه توگو، رفع تحریم‌ها و ارتقاء جایگاه بین المللی ایران را در راستای تقویت صلح جهانی برشمرد و افزود: تلاش‌های هوشمندانه  و سیاست‌های دیپلماتیک ایران در مذاکرات هسته‌ای و رسیدن به توافق همگان را تحت تأثیر قرار داده است.

داسی خاطر نشان کرد: امروز قاره آفریقا نه به قدرت‌های استعماری بلکه به مردم این منطقه تعلق دارد و آنان خواستار همکاری و گسترش مناسبات با کشورهای دوست، بویژه ایران هستند.

وزیر امور خارجه توگو همچنین بر گسترش همکاری‌های ایران و توگو در مسیر مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

jpg

پاسخ بدهید