رونق گردشگری در آفریقای جنوبی

اخیراً با بالا رفتن ارزش رند (پول ملی آفریقای جنوبی) نسبت به پوند و دلار ، گردشگران زیادی تصمیم گرفته‌اند به این کشور سفر کنند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از پایگاه خبری «آی او ال»، بر اساس گزارش اخیر مرکز آمار آفریقای جنوبی درباره گردشگری و مهاجرت، تعداد گردشگرانی که به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند روز به روز در حال افزایش است. در این گزارش آمده است که امسال تعداد گردشگران این کشور با افزایش 14 درصدی روبرو بوده است. تعداد گردشگرانی که از دیگر قاره‌ها به این کشور سفر کرده‌اند نیز 6/22 درصد افزایش داشته است.

این گردشگران اغلب از کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، هلند، فرانسه، چین، ایتالیا، استرالیا، هند و اسپانیا هستند.

دولت آفریقای جنوبی باید شرایط سخت اخذ ویزا را خصوصاً برای گردشگران چینی راحت‌تر کند. این امر به افزایش 66 درصدی تعداد گردشگران چینی کمک خواهد کرد.

اما چه طور انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا می تواند بر گردشگری قاره آفریقا تأثیر‌گذار باشد؟
سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری قاره آفریقا به اطمینان نیاز دارند و با روی کار آمدن شخصی مثل ترامپ، ممکن است در کوتاه مدت نوعی عدم اطمینان نسبت به آینده به وجود بیاید. این امر می‌تواند موقتاً تعداد گردشگران آمریکایی را کاهش دهد. اما در بلند مدت، اگر ترامپ به گفته خودش میزان مالیات را کم کند آمار بازدید گردشگران آمریکایی از آفریقا افزایش خواهد یافت.

پاسخ بدهید