رئیس جمهوری سودان جنوبی بر تداوم فعالیت های سیاسی برای حل بحران این کشور تاکید کرد

«سالوا کر» رئیس جمهوری سودان جنوبی امروز ( دوشنبه) با اشاره به چالش های پیش روی این کشور، بر تداوم فعالیت های سیاسی دولت برای حل بحران کنونی سودان جنوبی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه «سودان تریبون»، رئیس جمهوری سودان جنوبی اعلام کرد: شایعاتی که پیرامون برخی مقامات دولتی درباره تخطی از قانون اساسی و انجام اقداماتی خلاف منافع کشور مطرح شده که از اساس نادرست است و دولت به فعالیت قانونی خود برای حل مشکلات کشور ادامه می دهد.
سالوا کر تصریح کرد: پخش شایعاتی مبنی بر سرقت 280 میلیون دلار از منابع عمومی از سوی برخی مقامات دولتی با هدف تخریب فعالیت های دولت در شرایط حساس سیاسی سودان جنوبی صورت پذیرفته است.
وی در ادامه خواستار تلاش جمعی همه گروه های سیاسی و اجتماعی برای برون رفت از چالش های پیش روی سودان جنوبی شد.
سالوا کر رئیس جمهوری سودان جنوبی پیشتر بر اهمیت نقش مردم کشورش در پیشبرد امور سیاسی و اجتماعی و شکل دادن به آینده این کشور و منطقه، تاکید کرده بود.
رئیس جمهوری سودان جنوبی افزود که همه فرمانداران و مسوولان اجرایی این کشور برای پیشبرد صحیح امور سیاسی و اجتماعی سودان جنوبی باید با ارتباط نزدیک با جامعه، مقدمات پیشرفت سیاسی و اقتصادی کشور را فراهم نمایند.
یکی از مشکلات ساکنان سودان جنوبی میزان بیکاری در این کشور می باشد که بر اساس آمار بانک جهانی 12 درصد است.
بر اساس گزارش های منتشره، خطر گرسنگی نیز بیش از چهار میلیون شهروند سودان جنوبی را به دلیل جنگ و درگیری تهدید می کند.
در همین حال رییس کمیته اقتصاد در پارلمان سودان جنوبی بر اهمیت فرصت دادن به سرمایه گذاران و مردم برای مشارکت در تولید تاکید، اما در عین حال گفته است که اولویت کنونی، ایجاد امنیت و ثبات در کشور است.
سودان جنوبی کشوری ساحلی در منطقه شاخ آفریقا در شرق این قاره ‌است. بیش از 98 درصد مردم این کشور مسلمان هستند.

پاسخ بدهید