تونس؛ نماینده قاره آفریقا در یازدهمین نمایشگاه قطعات و تجهیزات خودروی تهران

نقش تولیدکنندگان قطعه و زیرمجموعه خودروسازان در قراردادهای خودروسازان با همتایان خارجی بسیار پررنگ دیده شده و تاکنون قرارداد تامین قطعات ایکاپ با 10 شرکت نهایی شده است.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو روز سه شنبه 25 آبان ماه با حضور ۴۷۰ شرکت داخلی و ۵۴۰ شرکت خارجی از ۲۳ کشور آرژانتین، آلمان، اتریش، استرالیا، اسپانیا، امارات متحده عربی، انگلیس، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان، بنگلادش، تایوان، ترکیه، تونس، ژاپن، دانمارک، سوئد، فرانسه، چین، هلند، هند، مالت و کره‌جنوبی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو، درباره نقش قطعه‌سازان در قراردادهای جدید گفت: نقش تولیدکنندگان قطعه و زیرمجموعه خودروسازان در قراردادهای خودروسازان با همتایان خارجی بسیار پررنگ دیده شده و برنامه برای ساخت داخلی قطعات و افزایش میزان داخلی‌سازی بسیار جدی است. یکی از قراردادهای خودرویی موثر، میان ایران‌خودرو و پژو بود که منعقد شد و برای این همکاری، شرکتی مشترک تشکیل و ساختار سازمانی ایجاد شد. بنابراین مدیران این شرکت در حال فعالیت در این زمینه هستند و حدود ۶۰ مجموعه اصلی و قطعه‌ساز ایرانی برای تامین و ساخت قطعات مورد نیاز خودروهای شرکت ایکاپ در حال مذاکره بوده و قرارداد حدود ۱۰ شرکت نیز نهایی شده است.

رضا رضایی، رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو نیز در حاشیه گشایش این نمایشگاه گفت: حضور پررنگ خارجی‌ها در نمایشگاه امسال نقطه قوتی برای این صنعت است. آنها می‌آیند تا در فضای فراهم شده در این نمایشگاه‌ها به سنجش وضعیت موجود صنعت قطعه ایران برای همکاری با همتایان ایرانی خود پرداخته و البته در کنار آن به بازاریابی نیز می‌پردازند. به هر حال بازار ایران گسترده است و بخشی از بازار مربوط به قطعات وارداتی است.

پاسخ بدهید