تبریک رؤسای کشورهای آفریقایی به ترامپ

مقامات چندین کشور آفریقایی به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا واکنش نشان دادند.
به گزارش ایرآفریقا، تاکنون رؤسای جمهور 8 کشور آفریقایی پیروزی دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک گفته اند که رئیس جمهور بروندی در صدر آنان است. پیر انکورونزیزا، با اعلام خرسندی خود از این پیروزی اظهار داشت: «پیروزی شما، پیروزی همه مردم آمریکاست.»
رئیس جمهور غنا، دومین مقام آفریقایی بود که این پیروزی را به دونالد ترامپ تبریک گفت.
از مهمترین رؤسای کشورهای آفریقایی،رئیس جمهور نیجریه بود که پیروزی دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک گفت. محمدو بوهاری، اظهار داشت که به منظور تقویت روابط بین دو کشور، خواستار همکاری با رئیس جمهور جدید آمریکاست. وی همچنین نتیجه این انتخابات را به شهروندان آمریکایی نیز تبریک گفت.
رئیس جمهور نیجریه به منظور تقویت روابط دوستانه بین دو کشور و نیز همکاری در حوزه های سیاست خارجی، صلح و امنیت، مبارزه با تروریسم، رشد اقتصادی، دموکراسی و حکومت داری، خواستار همکاری با ترامپ شد.
بوهاری در پایان، برای ترامپ در رهبری «قدرتمندترین اقتصاد دنیا» آرزوی موفقیت کرد!
جان ماگوفولی، رئیس جمهور تانزانیا نیز ضمن تبریک این پیروزی به دونالد ترامپ و مردم آمریکا، بر روابط دوستانه و همکاری بین دو کشور تاکید کرد.
روسای جمهور کشورهای اوگاندا،کنیا و سومالی نیز پیروزی ترامپ را در توئیتر تبریک گفتند.
رئیس جمهور مصر، عبدالفتاح سیسی، ضمن تبریک به رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: «امیدوارم این پیروزی روابط جدیدی میان دو کشور برقرار سازد.»
جاکوب زوما، رئیس جمهور کشور آفریقای جنوبی، طی بیانیه ای رسمی، ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب آمریکا خواستار همکاری با وی و همچنین ایجاد روابط مستحکم تر بین دو کشور شد. وی در این پیام از ترامپ خواست روابط دو کشور در زمینه صلح و امنیت جهانی، خصوصاً در قاره آفریقا، افزایش یابد.
علاوه بر روسای کشورهای آفریقایی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز جز اولین افرادی بود که پیروزی ترامپ را تبریک گفت. نخست وزیر هند نیز از توئیتر برای این کار استفاده کرد.

پاسخ بدهید