تأثیر بانکداری الکترونیکی بر امور بانکی اوگاندا

بانک مرکزی اوگاندا اخیراً گزارشی منتشر کرده است که نشان می‌دهد خدمات بانکداری الکترونیکی بر افزایش اعتبار بخش خصوصی تأثیر مثبتی داشته است.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «ان تی وی»، میلیون‌ها اوگاندایی به منظور سهولت در داد و ستد پول، از این خدمات استفاده می‌کنند. هرچند برخی از کارشناسان معتقدند این خدمات جدید باعث می‌شود افراد شاغل در بانک‌ها کار خود را در آینده از دست بدهند.

کیزا کیاگا یکی از تجار شهر کامپالا است که وقت کافی برای رفتن به بانک را ندارد. به همین دلیل او معاملاتش را از طریق بانکداری الکترونیکی انجام می‌دهد. کیاگا سال‌هاست که از تلفن همراهش برای انجام معاملات استفاده می‌کند.

بسیاری از مردم اوگاندا مانند کیاگا با اشتیاق فراوان از بانکداری الکترونیکی استقبال کرده‌اند و این موضوع بانکداری سنتی را تحت تأثیر قرار داده است.

کلوین کیینگی، قائم مقام ارتباطات در بانک مرکزی اوگاندا، در این مورد گفت تعداد حساب‌های بانکی عادی کم و بیش ثابت است و ما حدوداً 6 میلیون حساب عادی داریم، در حالی که تعداد حساب های بانکی الکترونیکی به 21 میلیون حساب افزایش پیدا کرده است.

افزایش تعداد افرادی که از تلفن همراه برای انجام مبادلات بانکی استفاده می‌کنند، از وضعیت بد آینده کاری این شغل خبر می‌دهد.

با این حال، این فناوری جدید انجام امور بانکی را ساده‌تر کرده است. در واقع می‌توان گفت بانکداری الکترونیکی جایگزین بانک‌ها نمی‌شود بلکه آن را کامل‌تر می‌کند.

پاسخ بدهید