بلندقدترین پستاندار جهان در خطر انقراض

زرافه بلندقدترین پستاندار جهان و یکی از جذاب‌ترین حیوانات حیات وحش محسوب می‌شود. این حیوان به دلیل شکار غیر قانونی و از دست دادن زیستگاه طبیعی زندگی‌اش در معرض خطر انقراض قرار دارد.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «ماسیا مدیا»، زرافه‌ با ارتفاعی حدود 6 متر و گردن حیرت‌آوری به طول 2 متر همیشه برای انسان موجودی رؤیایی بوده است. این حیوان به هنگام غذا خوردن با زبان 30 سانتیمتری، منظره‌ای تماشایی برای بازدید‌کنندگان ایجاد می‌کند.

جمعیت زرافه‌های جهان در طول 3 دهه گذشته 40 درصد کاهش داشته و این حیوان در حال انقراض است. بر اساس گزارش سازمان بین المللی حفاظت از طبیعت، اکنون مجموع تمامی زرافه های جهان 97،600 رأس می‌باشد.

بیشترین تعداد زرافه‌ها در پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده زندگی می‌کنند، در حالی که مشخص شده است این مناطق نامساعد بوده و یکی از چند تهدید مهم در آینده این جاندار محسوب می‌شوند.

لیز بنت، نایب رئیس انجمن حفاظت از حیات وحش آمریکا، در این مورد گفت: «تمام تمرکز جهان بر روی خطر انقراض فیل‌ها و کرگدن‌ها قرار گرفته است، گویی زرافه ها را از یاد برده‌ایم، جمعیت این موجودات نیز به شدت رو به کاهش است. مردم و دولت‌ها باید هر‌ چه سریع‌تر فکری به حال نجات زرافه‌ها کنند.»

پاسخ بدهید