برترین مقاصد گردشگری مراکش

مراکش کشوری شگرف و عجیب است که در آن حتی مارگیر و جادوگر هم وجود دارد. سفر به این کشور، سفریست به دنیای آرام و بی انتهای روستاهای ساحلی و شهرهای رنگارنگ. این کشور شگفت‌انگیز ترکیبی از دو جهان آفریقایی و عربیست.

به گزارش ایرآفریقا، وبسایت «پلنت ور» 12 مورد از جاذبه های گردشگری مشهور مراکش را معرفی کرده است، که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

شهر مراکش

بازار شلوغ و پر جنب و جوش شهر مراکش گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. همه روزه مردم زیادی به این شهر مراجعه می‌کنند تا از غرفه داران خرید کرده و نوازندگان موسیقی سنتی، مارگیرها و آکروبات‌باز‌ها را تماشا کنند.

 

 

مسجد حسن دوم

از ساختمان‌های مشهور کازابلاکاست. این مسجد نه تنها نگینی در این شهر، بلکه نمادی برای معرفی مراکش است. سنگ‌های مرمر حکاکی شده، کاشی‌ها و موزائیک های منقوش که در این مسجد به کار رفته‌اند، همگی نمادی از معماری سنتی اسلامی هستند.

 

 

ارگ اودایاس

این ارگ در شهر رباط قرار دارد. خانه های داخل این ارگ به رنگ آبی و سفید رنگ‌آمیزی شده است.

 

 

فاس قدیم

پس از شهر مراکش، فاس دومین شهر بزرگ فرهنگی کشور مراکش است. دباغ‌خانه های این شهر برای گردگشگران بسیار جذاب هستند به شرط آنکه قادر به تحمل بوی آن باشند. مسجد بوعینیه نیز در این شهر قرار دارد.

 

 

طنجه

سومین شهر مهم مراکش است. طَنجه تاریخی بسیار غنی دارد. غار هرکول در چند کیلومتری این شهر قرار دارد و از جاذبه‌های گردشگری محسوب می شود. همچنین آرامگاه ابن بطوطه در این شهر واقع شده است.

 

 

شفشاون

«شفشاون» یا «شاون» شهری است در مراکش که سالانه پذیرای جهانگردان بسیاری از سراسر دنیاست. این شهر شهرت خود را مدیون رنگ‌آمیزی آبی خانه‌ها و ساختمان‌هایش می‌باشد.

 

 

ولیلی

وُلیلی از شهرهای باستانی کشور مراکش است. آثار باستانی برجای مانده در این شهر برای گردشگران بسیار جذاب است.

 

 

باب‌المنصور

این دروازه عظیم به جهت تزئینات خیره‌کننده‌اش بسیار مورد توجه است.

 

 

آیت بن حدّو

آیت بن حدّو، دژ یا ارگی‌ست بین صحرای بزرگ آفریقا و مراکش. این دژ قدیمی توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

 

 

دره دادس
دژها و قلعه‌های زیادی در این دره قرار دارند که در کنار طبیعت زیبا و بکر این ناحیه، محیطی مناسب برای گردشگران و بازدید‌کنندگان فراهم آورده است. کوهنوردان و راه‌پیمایان و به طور کلی دوستداران طبیعت به هیچ وجه نباید این منطقه را از دست بدهند.

 

 

صویره
صُوَیره یکی از شهرهای گردشگری کشور مراکش است. صویره را از قدیم به عنوان یکی از بهترین لنگرگاه‌های کرانه مراکش می‌شناختند. قایق‌های ماهیگیری رنگارنگ، قلعه با شکوه کنار ساحل و کوچه های پیچ در پیچ این شهر قدیمی، مکان مناسبی برای گردشگران محسوب می‌شوند.

 

 

تپه های شن شبی
تپه های شن شبی، در شرق مراکش و در بخش‌های صحرایی آن قرار گرفته‌اند و به گردشگران این امکان را می‌دهند تا کمی بیابان‌گردی کنند.

 

پاسخ بدهید