بانوان فوتبالیست آفریقا؛ ماهر، با اراده و بی پول!

بانوان آفریقایی در رشته فوتبال فعالیت‌های زیادی دارند. اما بهترین تیم‌های فوتبال بانوان آفریقایی نیز علیرغم پیشرفت خوبی که در زمینه اجتماعی و ورزشی داشته‌اند، مجبور به تلاش زیاد برای تأمین بودجه بازی‌های دوستانه‌شان هستند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «گاردین»، کمی پس از افتتاحیه مراسم جام ملت‌های زنان آفریقا در کامرون میزبانان اعلام کردند که در زمینه پشتیبانی از فوتبالیست‌ها هیچ تفاوتی میان مردان و زنان قائل نشدیم.

اما با این وجود بانوان فوتبالیست معتقدند مانند بسیاری از دیگر ابعاد زندگی، در فوتبال نیز اختلاف زیادی میان مردان و زنان وجود دارد و بازیکنان از بی‌توجهی مسئولین به این مسابقات ناراحتند. بهترین تیم فوتبال بانوان آفریقایی نمی‌تواند بودجه بازی‌های دوستانه‌اش را تأمین کند و بازیکنان این تیم برای جایگاهی که امروز دارند واقعاً جنگیده‌اند.

مربی تیم صدر جدولی بانوان آفریقا در این رابطه می‌گوید: «تاکنون 9 مرتبه جام ملت های بانوان آفریقا را بالای سر برده‌ایم، اما هنوز بودجه کافی برای برگزاری بازی‌های دوستانه نداریم.»

زمانی که محمدو بوهاری، رئیس‌جمهور نیجریه، به عنوان یکی از طرفداران این تیم حمایتش را از آن اعلام کرد، مشخص شد که مربی این تیم ماه‌هاست که حقوق نگرفته است.

بیشتر بانوان فوتبالیست آفریقایی برای امرار معاش مجبور به کار در حوزه‌های دیگر می‌شوند.

پاسخ بدهید