انتقال شیخ زکزاکی و همسرش به مکانی نامعلوم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی گزارش‌های رسانه‌ای و کاربران فضای مجازی، بامداد یکشنبه مدعی انتقال شیخ «ابراهیم زکزاکی»، رهبر شیعیان نیجریه و همسرش توسط نیروهای امنیتی این کشور به مکانی نامعلوم شده‌اند.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی ابراز نگرانی کرده‌اند این اقدام در راستای تلاش برای ترور شیخ زکزاکی با تزریق سم باشد.

در همین حال، پایگاه خبری newsdiaryonline.com (از منابع خبری فعال در انتشار اخبار نیجریه به زبان انگلیسی) با نقل اظهاراتی منتسب به «ابراهیم موسی»، سخنگوی «جنبش اسلامی نیجریه»، این گزارش‌ها را تأیید کرده است.

مطابق این گزارش، «ابراهیم موسی» گفته است: «اطلاع موثق یافته‌ایم تلاش‌های مذبوحانه‌ای برای انتقال شیخ ابراهیم زکزاکی با زور به مکانی نامعلوم در جریان بوده است.»

«ابراهیم موسی» با یادآوری اینکه حکم چند روز پیش دادگاه عالی نیجریه حکم برای آزادی شیخ زکزاکی اقدام دستگاه امنیتی نیجریه را محکوم کرد.

وی گفت: «این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که دادگاه عالی فدرال حکم به آزادی ایشان داده است. دستگاه امنیت نیجریه به جای تبعیت از این حکم، به دنبال توطئه‌های شنیع خود برای بازداشت مداوم (شیخ زکزاکی) و احتمالاً آسیب‌رسانی به ایشان است.»

«ابراهیم موسی» اضافه کرد: «مایل هستیم عموم مردم و جامعه بین‌المللی را از این اقدام دولت نیجریه برای نقض حقوق اساسی رهبرمان، که دادگاه‌ تنها چند روز پیش بر آن صحه گذارد، آگاه کنیم.»

سخنگوی جنبش شیعیان نیجریه تأکید کرده است دولت این کشور را در قبال هر گونه اتفاق در آینده برای شیخ زکراکی و همسرش مسئول می‌داند.

پاسخ بدهید