الجزایر، کشوری با جاذبه های گردشگری شگفت انگیز

الجزایر یکی از کشور های استثنائی برای گردشگران محسوب می شود. این کشور دارای مجموعه ای گسترده از مقاصد گردشگریست و به بازدید کنندگان امکان بازدید از مناطق مختلف را می دهد.

به گزارش ایرآفریقا، این کشور دارای تاریخی غنیست که از مهم ترین آثار تاریخی آن می توان به روستای کوهستانی جمیلا، تیمگاد و تی‌پازه اشاره کرد. روستای جمیلا در نزدیکی شرق سواحل شمالی الجزیره قرار دارد که در آن آثاری از قوم بربر وجود دارد. تیمگاد شهری به جامانده از دوران امپراطوری روم با قدمت ۱۰۰ سال قبل از میلاد است که در کوه آورس الجزایر واقع شده است. شهر تاریخی تی‌پازه در منطقه تجاری و قدیمی کشور کارتاژ، توسط امپراتوری روم فتح شد تا تبدیل به پایگاهی استراتژیک برای فتح امپراتوری موریتانی شود.

از دیگر جاذبه های گردشگری الجزایر می توان به موزه ملی هنرهای زیبا و موزه قوم شناسی اشاره کرد. «هاتس پلاتوکس» نیز یکی از مناطق طبیعی پر بازدید است که در کوه های اطلس در شمال اجزایر قرار دارد. همچنین گردشگران می توانند از استان تاریخی تلمسان و مسجد جامع آن و شهر المنصوره بازدید کنند.

فرهنگ این کشور تحت تاثیر تاریخ معاصر و همچنین موارد دیگری مانند ادبیات، موسیقی، صنایع دستی و هنری و دین آنهاست.

جاذبه های طبیعی زیادی نیز در الجزایر وجود دارند که در میان آنها می توان به «کابیلیا» و «شیفا» اشاره کرد. این کشور همچنین دارای سواحل زیبا و چشم نوازی است.

پاسخ بدهید