افزایش نگرانی کشاورزان کاکائو در ساحل عاج

طی یک هفته گذشته بارش‌های پراکنده در بیشتر مناطق ساحل عاج باعث شده است مزارع کشت کاکائو به خوبی آبیاری شده و برای برداشت اکتبر- مارس (اوایل مهر تا اوایل اسفند) آماده شوند. هر چند برخی‌ نیز در مورد هوای گرم و بادهای موسمی و تأثیرات منفی آن بر مزارع کشت کاکائو نگران هستند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از «بیزینس رکوردر»، ساحل عاج، بزرگترین تولید کننده کاکائو در جهان، در آغاز فصل گرما قرار دارد. با شروع فصل گرما در این کشور، میزان بارش باران نیز بسیار کم می‌شود.

هارمتان، بادی خشک و دارای گرد و غبار است که معمولاً از صحرای بزرگ آفریقا بر‌می‌خیزد. این باد می‌تواند سبب آسیب رسیدن به پوسته خارجی دانه کاکائو شده و کیفیت آن را پایین بیاورد. سال گذشته شدت این باد خیلی زیاد بود و خسارات زیادی به بار آورد.

یک کارشناس هواشناسی در شهر ابیجان در مصاحبه‌ای با رویترز گفت باد هارمتان هنوز خیلی شدید نیست اما به سمت جنوب در حال حرکت است و می‌تواند تأثیر زیادی بر مناطق جنگلی بگذارد.

یک کشاورز محلی در همین رابطه گفت: «اگر هوا همین طور گرم باقی بماند و باد هارمتان نیز فرا برسد دانه کاکائوی زیادی برای ما باقی نمی‌ماند و آنچه که باقی می‌ماند نیز کیفیت پایینی خواهد داشت.»

پاسخ بدهید