اعزام متخصصان چینی به نامیبیا برای تدریس روش‌های نوین کشاورزی

چین متخصصان خود را در زمینه فناوری‌های جدید کشاورزی به کشورهای آفریقایی اعزام می‌کند.

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «شینهوا نت»، متخصصان چینی در راستای کمک به کشاورزان آفریقایی، فناوری‌های جدید کشاورزی را در قالب کارگاه‌های آموزشی به کشاورزان معرفی می‌کنند.

در همین راستا و در ابتدای این ماه 30 کشاورز بومی آفریقایی در کارگاه آموزشی دو روزه تولید سبزیجات که در منطقه زامبزی نامیبیا تشکیل شده بود، شرکت کرده‌اند. یکی از شرکت‌کنندگان در مصاحبه با شینهوا گفت: «اطلاعات زیادی در مورد فناوری‌های چینی و چگونگی عملکرد آنها در باغبانی علمی کسب کرده‌ام. بعضی وقت‌ها پرورش برخی سبزیجات کار دشواری به نظر می‌رسد، اما راه‌حل‌های ساده این متخصصان مشکلات ما را حل می‌کند.»

وی ادامه داد: «به طور مثال، این متخصصان به ما یاد داده‌اند که چگونه می‌توان از تورهای ساده به عنوان روشی برای کنترل آفات استفاده کرد و استفاده از آن نیز خیلی ساده است.»

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان این کارگاه آموزشی در گفتگویی با شینهوا گفت: « این کارگاه واقعاً جالب بود و من اطلاعات زیادی در مورد باغبانی در منزل کسب کرده‌ام. تمرکز اصلی این کارگاه آموزشی بیشتر بر روی تولید سبزیجات بود که واقعاً جالب و آموزنده به نظر می‌رسید. اساتید همچنین نگاهی هم به تولید برنج داشتند که این موضوع نیز به نوبه خود جالب بود.»

پاسخ بدهید