آینده روشن گردشگری در تانزانیا

به گزارش ایرآفریقا، به نقل از وبسایت «سیتیزن»، قله کلیمانجارو که در پایتخت تجاری کشور تانزانیا، دارالسلام، واقع شده به عنوان یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری آفریقا شناخته می‌شود. در دو سال اخیر حدود 44 هزار گردشگر از این قله بازدید کرده اند.  

قله کلیمانجارو بلندترین قله آفریقاست که ارتفاع آن از سطح دریا به 5895 متر می رسد. این کوه دارای سه آتشفشان به نام های ماونزی، شیرا و کیبو است که در این میان ماونزی و شیرا خاموشند ولی این احتمال وجود دارد که کیبو، مرتفع ترین قله، دوباره فوران کند. آخرین فعالیت این آتشفشان مربوط به 200 سال پیش است. بیشترین میزان فوران این آتشفشان به 360 هزار سال پیش باز می گردد.

انجمن گردشگری تانزانیا بر این باور است که به کمک طرح ها و اقدامات دولت می توان بر تعداد گردشگران افزود. در همین راستا دولت تانزانیا دو فروند هواپیما خریده است تا به جذب گردشگران آفریقایی کمک کند.

در حال حاضر تعداد توریست هایی که به این کشور سفر می کنند در حدود 1/1 میلیون نفر در سال است و به کمک دولت این میزان در سال آینده به دو میلیون نفر افزایش پیدا خواهد کرد. به همین منظور انجمن گردشگری تانزانیا با خطوط هوایی اتیوپی، آفریقای جنوبی و قطر همکاری خواهد کرد. همچنین این انجمن با برخی هتل ها، آژانس های مسافرتی و پارک های ملی تانزانیا یادداشت تفاهم امضا کرده است.

پاسخ بدهید